Konya Medyum Konya Medyum Hocalar

Büyü uygulamaları, bilinen insanlık tarihinin ilk günlerinden beri aktif olarak hayatımızda bulunmakta. Bu tarz uygulamaların bu denli etkili olmasının temel sebebi olan insanların hayatılarını kolaylaştırma durumu, günümüzde de aynı etkileri yansıtmakta. Manevi alemlerin, fiziki dünya gibi değişmemesi ve her dönemde aynı şekilde işlemesi, kadim uygarlık dönemlerinden bu yana, büyünün hala aynı önemde kalmasına neden olmakta.

Konya gibi kadim şehirlerde, pek çok medyum hocanın hala eski yöntemleri kullanarak büyü yaptığına rastlamak mümkün. Konya medyum hocaları, şehrin eski günlerinden beri, el verme yöntemi ile aktardıkları, bozulmadan sakladıkları bilgiler sayesinde, günümüzde de, bin yıl öncesinde olduğu gibi özel büyüleri başarıyla yerine getirebilmektedir.

Medyum hocalar, her daim eski yöntemlere sadık kalarak çalışmalarını yürütür. Eski dönemlerde anahtarları elde edebilen gayb alemleri, günümüzde medyumlar aracılığıyla halen istediğimiz şekilde hayatımıza müdahale edebilmekte, zor durumlar avantaja çevirebilmekte. Konya medyum hocaları da, bu yöntemlere en kolay ulaşabilen medyumlar arasında ön plana çıkmaktadır.

Konya medyum hocalarının büyük bölümü, hala en eski büyü yöntemlerini tercih ederek, Türkiye’nin her yerinden kendilerine başvuran insanların sorunlarına yanıt vermeye devam ediyor. Özellikle uzun yıllar boyunca, nesilden nesile geliştirilerek aktarılan büyülerde uzmanlık kazanan Konya medyum hocaları, batı ekollerinde çok zor görülen pek çok büyüyü çok rahat bir biçimde yerine getirebilmektedir.

Kadim şehirlerden biri olarak kabul edilen ve medyumluk camiasında özellikle Osmanlı döneminde pek çok kez bahsi geçen Konya, günümüzde içerisinde barındırdığı Konya medyum hocalarıyla hala bu özelliğini koruyor. Her ne kadar sayıları azalmış olsa da, hala Konya medyum hocaları arasında bu kadim gelenekleri koruyan ve sürdüren hocalara rastlamak mümkün. Konya, bu sayede gerek Türkiye, gerek Avrupa’da, bu alanda söz sahibi şehirlerden biri olarak gösterilebilmektedir.

Medyumyorumsikayet.net’e gelen tüm yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir