Kaşık Büyüsü

Günümüzde medyum hocalar tarafından kullanılan pek çok büyü, kadim dönemlerde ortaya çıkmış ve medyum hocalar tarafından el verme yöntemi ile aktarılarak günümüze kadar ulaşmıştır. Bu büyülerin temellerinin hangi çağlara dayandığı tam olarak bilinmiyor olsa da, Türkiye’de sık kullanılan kaşık büyüsü gibi çalışmaların kökenlerine dair bazı bulgular mevcut.

Kaşık büyüsü, eski bir büyü olmasına rağmen, özellikle son dönemde giderek daha fazla tercih edilir oldu. Aşk ve bağlama amaçlarıyla kullanılabilen bu büyü, canbar ve papaz büyüsü gibi daha güçlü alternatiflere sahip olsa da hala insanlar tarafından tercih edilmekte.

Kaşık büyüsünün ilk ortaya çıktığı coğrafyanın, günümüz Suriye’si olduğu konusunda bazı bulgular bulunmakta. Özellikle doğuda çok sık kullanılıyor olması nedeniyle desteklenen bu bulgular, kökenleri tam net olmasa da, kaşık büyüsünün nereden çıktığına dair ipucu veriyor.

Büyülerin pek çoğunun temellerinin atıldığı doğu, günümüzde batı tarafından sıklıkla kullanılan pek çok büyüye de ilham vermekte. Kaşık büyüsü başta olmak üzere, diğer büyü yöntemlerinin neredeyse tamamının çıktığı bu coğrafyada yetişen medyum hocalar da, aynı şekilde tüm dünyada adından söz ettirmeyi başarıyor.

Kaşık büyüsü hakkında pek çok söylenti mevcut. Bunların çoğunluğu, bu büyünün kökenlerinin doğu olduğuna işaret ediyor olsa bile, büyünün temellerinin başka uygarlıklara kadar gidebileceği tahmin ediliyor. Ne yazık ki, tüm büyü uygulamalarında olduğu gibi, kaşık büyüsünde de ilk nereden geldiği konusunda net bir bilgi elde edilememekte. Gayb alemleri ile ilgili bilgilerin gizli tutulmasından kaynaklanan bu durum, medyum hocaların büyülerin kökenleri konusunda da aynı ölçüde gizli kalmasına neden olmakta. Bilginin uzun yıllar boyu korunabilmesi ve bozulmadan tutulabilmesini sağladığı için tercih edilen bu yöntemler, günümüz medyum hocaları tarafından da benimsenmiş durumda.

Medyumyorumsikayet.net’e gelen tüm yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir