Vefk Nedir & Nasıl Yapılır?

Kadim dönemlerin en önemli çalışmalarından biri olarak kabul edilen vefkler, günümüzde hala aynı önemi korumakta. Özellikle Anadolu’da faaliyet gösteren medyum hocalar tarafından yaygın şekilde kullanılan bu özel çalışmalar, hem büyülerde, hem de diğer gaybi işlemlerde tercih edilmektedir.

Medyum hocaların büyük kısmı vefkleri garantör olarak görür. Bir büyü çalışması istenen etkiyi göstermediyse veya farklı şartlar nedeniyle istenen sonuç alınamıyorsa, bu çalışma vefkler kullanılarak yenilenir, bu sayede istenen etki elde edilir. Vefk nedir sorusunun cevaplarından ilki, medyum hocaların büyük kısmı tarafından bu şekilde verilecektir.

Vefk nasıl yapılır konusunda net bir cevap verebilmek mümkün değildir. Aynı büyü çalışmalarında olduğu şekilde, bu uygulamaları yaparken de medyum hocaların kendilerine özel kullandıkları teknikler olabilmektedir. Medyum hocaların neredeyse tamamı, bir çalışmayı kendilerine özel kılarak etkisini artırmaktadır. Bu nedenle, vefk yapılışında da aynı şey söz konusu olduğundan bu soruyu cevaplamak tam olarak mümkün değildir.

Vefk yapımında kullanılan yöntemlerin büyük kısmı medyum hocalar tarafından sıkı sıkıya gizlenir. Bugüne kadar pek çok alternatif yöntem geliştirilmiş ve vefk ile benzer etkileri gösteren büyüler öğrenilmiş olsa da, vefk kadar hızlı ve yoğun etki edeni bulunamamıştır. Bu nedenle, hem batı kültüründe, hem de doğu kültüründe vefkler her daim önemli bir yer tutar.

Tarihte de padişahlar, krallar tarafından korunma amaçlı kullanılan vefkler, bir açıdan doğu büyüsünün temelini oluşturur. Medyumluk çalışmalarında temel taşlardan biri olarak kabul edildiğinden, her medyumun bu konuda uzmanlaşmış olması elzemdir. Pek çok medyum hoca, daha küçük yaşlardan vefk nasıl yapılır konusunda çalışarak, üstat medyumlardan bu işin inceliklerini öğrenmektedir. Böylece, medyum hoca kendi başına çalışmaya başladığında neredeyse her konuda başarılı olarak insanlara yardım edebilmektedir.

Medyumyorumsikayet.net’e gelen tüm yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir